KRAKÓW: 12 miejsce w UHLSPORT CUP

W dniach 13-14.02.2016r. w Krakowie odbył się coroczny turniej rocznika 2003 UHLSPORT CUP. W zawodach wzięło udział 20 drużyn z całej Polski. Opolszczyznę reprezentowała tylko nasza drużyna. Pierwszy dzień turnieju to rywalizacja w grupach, drugi dzień to rozgrywki o poszczególne miejsca. Rodło Opole trafiło do silnej grupy D ze Skrą Czestochowa (zwycięzca całego turnieju), Wisłą Kraków, Ruchem Radzionków oraz Ziomkami Rzeszów. W pierwszym dniu cała drużyna zaprezentowała się przeciętnie w porównaniu do swoich umiejętności. Słabe mecze były przeplatane bardzo dobrymi co miało wpływ na osiągnięte miejsce w klasyfikacji końcowej. Pierwszy mecz z drużyną Ziomków Rzeszów był przykładem bardzo słabej dyspozycji naszych zawodników, wiele niewymuszonych własnych błędów w grze obronnej, słaba dyspozycja w grze w ataku i brak zaangażowania w mecz doprowadził do porażki 2:0. Jak się później okazało ta porażka zadecydowała o braku awansu naszej drużyny do grupy finałowej. Drugi mecz rozegraliśmy z drużyną Ruchu Radzionków, który wygraliśmy pewnie 3:0 prezentując dobrą formę sportową. Trzecie spotkanie to najlepszy mecz, który rozegraliśmy podczas trwania turnieju z drużyną Wisły Kraków. W tym meczu cała drużyna pokazała swoje optymalne umiejętności i po bardzo dobrym i zaciętym meczu wygraliśmy 2:1. Kolejnym rywalem była drużyna Skry Częstochowa, która w swoich szeregach miała najlepszego strzelca turnieju Mateusza Musiałowskiego. Ten mecz przegraliśmy 4:2  i ostatecznie w grupie zajęliśmy czwarte miejsce.

Drugi dzień rozgrywek to gra o poszczególne miejsca w naszym wypadku 9-16. Kolejne niewykorzystane sytuacje bramkowe i zła postawa zawodników w bloku defensywnym doprowadziły, że w całym turnieju Rodło zostało sklasyfikowane na 12 miejscu.

"Ten turniej nie wyszedł nam tak jak sobie zakładaliśmy, musimy wyciągnąć wnioski z popełnianych błędów i dalej się rozwijać indywidualnie i zespołowo. Najważniejsze mecze jeszcze przed nami....."

Relacja z turnieju:

UHLSPORT CUP  (proszę kliknąć)

Trener Jarosław Wolański