VII miejsce w turnieju UHLSPORT CUP Kraków 2015

W dniach 7-8.02.2015r. w Krakowie, drużyna Rodła Opole weźmie udział w prestiżowym turnieju UHLSPORT CUP 2015.

Lista zgłoszonych drużyn:

18. FOOTBALL ACADEMY POLSKA,

19. WISŁA KRAKÓW CZERWONI,

20. GARBARNIA KRAKÓW.

W dniach 7-8 luty 2015 r w Krakowie, nasza drużyna z rocznika 2003 uczestniczyła w bardzo silnie obsadzonym turnieju piłkarskim. Podczas dwóch dni rywalizacji zagraliśmy 7 meczy. W pierwszym dniu rywalizacji w Grupie C czekały na nas bardzo silnie zespoły:

1. FC Academy Wrocław

2. Wisła Kraków

3. MUKP Dąbrowa Górnicza

4. DAP Dębica,

5. Rodło Opole

Na tym etapie rozgrywek wszystkie zespoły w grupie grały o jak najlepsze miejsca. 1 i 2 miejsce kwalifikowało drużynę do niedzielnego turnieju finałowego, gdzie drużyny walczyły o miejsca 1-8.

Mimo bardzo mocnej grupy i wyrównanego poziomu sportowego nasza drużyna zaprezentowała się znakomicie i wywalczyła awans do niedzielnych finałów ( 1-8).

W niedzielnym ćwiećfinale naszym przeciwnikiem była drużyna UKP Zielona Góra. Ten mecz chyba wszyscy zapamiętają na długie lata...jeszcze na 90 sek. przed końcemnasza drużyna prowadziła2:0 i kontrolowała całe spotkanie. Przeciwnik przez cały mecz nie był w stanie nam zagrozić. I wtedy stało się coś niewiarygodnego.... seria niewymuszonych błędów i momentdekoncentracji spowodował, że zawodnicy z Zielonej Góryna 20 sek. przed końcem meczu doprowadził do wyrównania ( bramka samobójcza zawodnika Rodła). O awansie do półfinału zadecydowała seria rzutów karnych, którą przegraliśmy 3:2. Po przegranym ćwiećfinale pozostała nam walka o miejsca 5-8.

Kolejnym rywalem był zespół FA Polska z którym przegraliśmy 1:0 w podobnych okolicznościach co mecz ćwierćfinałowy (bramka na 20 sek. przed końcem meczu). W tym meczu naszym chłopakom było ciężko o dobrą motywację, było widać że w głowach dalej rozpamiętują mecz z Zieloną Górą.

Ostatni mecz turnieju to walka o VII miejsce z drużyną MUKP Dąbrowa Górnicza. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. O wygranej zadecydował konkurs rzutów karnych, w których szczęście uśmiechnęło się do Rodła,wygraliśmy 3:2

Podsumowując:

W całym turnieju Rodło Opole zajęło VII miejsce, ale ważniejsze od zajętego miejsca w mojej ocenie trenera jest nasza bardzo dobra zespołowagra, niestety kilka błędów zadecydowało o naszym ostatecznym miejscu w tym turnieju. Najważniejsze, że wiemy co zrobić aby te błędy wyeliminować w przyszłości.

Kilka słów o naszych kibicach....atmosferę jaką zgotowali na trybunach naszym zawodnikom była rodem z dużych stadionów piłkarskich, głośny kulturalny doping, bęben, flaga sektorówka....to wszystko sprawiło że nasi zawodnicy mogli poczuć atmosferę prawdziwego piłkarskiego święta.

Trener - Jarosław Wolański

Dokładny opis z turnieju UHLSPORT CUP 2015 zamieszczony jest pod poniższym linkiem:

UHLSPORT CUP 2015