LIGA MŁODZIKA: relacje meczowe z I-IV kolejki, edycja 2016/2017

LIGA MŁODZIKA EDYCJA 2016/2017

1. kolejka Ligi Młodzika: Rodło II Opole - Rodło III Opole

W pierwszej kolejce 4 grupy Ligi Młodzików nasi piłkarze z rocznika 2004 występujący w rozgrywkach pod nazwą Rodło II stoczyli bratobójczy pojedynek z kolegami z klubu, ale z rocznika 2005/2006.

Zgodnie z oczekiwaniami starsi chłopcy wygrali z młodszymi 7-1, choć zaczęło się dość nieoczekiwanie od gola rywali. Po kilkunastu sekundach Wojtek Włodarczyk dograł do Konrada Berdowskiego i było 1-1. Chłopaki grali bez pomysłu, próbowali atakować środkiem, a rywale rozbijali ataki i czekali na kontrę. Nieco spokoju dało trafienie Kacpra Pyzalskiego, ale dopiero dwa gole Berdowskiego w ciągu minuty i po ładnych dograniach kolegów "załatwiły" sprawę. Po przerwie nasz zespół już w pełni dominował, a gdyby kilka razy piłkarze lepiej się zachowali powinni strzelić jeszcze kilka goli.

Rodło II Opole - Rodło III Opole 7-1 (2-1)

7-1 Berdowski 57 min

Rodło II: Czupala - Wojnowski, Miszta, Górski, Włodarczyk, Lake, Pyzalski, Berdowski, Przybylski, Burda, Konewski, Prokop, Sabat, Wiatkowski, Wieloch.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. kolejka Ligi Młodzika: Kamyki Kamień Sląski - Rodło II Opole

W Kamienniku gospodarze musieli radzić sobie w ośmioosbowym składzie, a długo zanosiło się, że nie będzie ich nawet tylu. Nasi piłkarze od początku spotkania mieli dużą przewagę, a bramkarz Kamil Czupala nie miał nic do roboty. Nawet jeżeli rywale przedostali się na naszą połowę, to obrońcy pewnie wybijali wszystkie piłki.

Długimi momentami Rodło atakowało jednak środkiem, szukając niemal wejścia do bramki, zamiast uderzać z dystansu. Zagęszczona obrona Kamyków w wielu przypadkach nie dała się zaskoczyć. Na szczęście sposób na nich został znaleziony. Po rzutach rożnych piłka była wycofywana, a Radek Miszta mocnymi uderzeniami trafił trzy razy z rzędu do bramki. Po pół godziny było 6-0, bo ładnie przymierzył jeszcze Paweł Lake.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, a rywale znacznie opadli z sił, gdyż mecz toczył się w upale i w samo południe.

Rodło też nie atakowało już tak mocno, a wynik na 10-0 ustalili po indywidualnych akcjach skrzydłowy Wojtek Włodarczyk oraz nasz najlepszy strzelec Konrad Berdowski.

Kamyki Kamień Sląski - Rodło II Opole 0-10 (0-6)

0-10 Berdowski 59 min

Rodła II: Czupala - Wojnowski, Miszta, Górski, Włodarczyk, Lake, Pyzalski, Berdowski, Przybylski, Sabat, Burda, Konewski, Prokop, Wiatkowski, Wieloch.

3. kolejka Ligi Młodzika: Rodło II Opole - Odra I Opole

Zespół Odry Opole złożony z młodszych graczy okazał się bardzo wymagającym rywalem, choć nasi mieli inicjatywę cały czas. Przeciwnicy bardzo dużo i szybko biegali, a naszym wiele kłopotów sprawiał dynamiczny Kajetan Pichter, który rozprowadzał akcje Odry. Wraz z kolegami wysoko atakowali naszych, którzy mieli duże kłopoty z przedostaniem się pod bramkę.

Być może Rodło, które prowadził trener Filip Sikorski (dzięki za pomoc!) zagrało zbyt spokojnie po tym jak w ciągu minuty gole zdobyli Konrad Berdowski i Kacper Pyzalski. Odra doprowadziła jednak do remisu, ale po ładnych strzałach Pawła Lake znów mieliśmy dwie bramki zaliczki. Do 50 minuty wszystko było jeszcze możliwe, ale wówczas nasi wreszcie zaczęli grać skrzydłami. "Rozciągnięta" defensywa rywala zaczęła się mylić i wykorzystali do Paweł Lake i Wojtek Włodarczyk, a na koniec celnie uderzył jeszcze Konrad Berdowski.

8-4 Berdowski 56 min

Rodło II: Czupala - Wojnowski, Miszta, Konewski, Pyzalski, Lake, Włodarczyk, Przybylski, Berdowski, Prokop, Burda, Sabat, Wiatkowski, Wieloch.

4. kolejka Ligi Młodzika: Chronstau Chrząstowice - Rodło II Opole

W tej serii spotkań rywalem były Chrząstowice, które wcześniej zdobyły cztery punkty, a tydzień temu strzeliły dziewięć goli Unii Raszowa Daniec. Wygraliśmy 6-0, a ponieważ Gwardia Opole w meczu na szczycie zremisowała 1-1 z Małąpanwią Ozimek, jesteśmy LIDEREM i jedyną drużyną z kompletem punktów. Za tydzień spotkanie z piątym w tabeli Orłem Źlinice.

W pierwszej połowie nasze chłopaki wyglądały sennie, nie było walki w środku pola, ale rywal nie był w stanie tego wykorzystać. Dobrze się jednak bronił, choć dwa razy dopisało mu szczęście. Po swoich akcjach dwa razy w słupek trafił Konrad Berdowski. Niemoc przełamał uderzeniem w okienko Wojtek Włodarczyk. Potem nasi pokazali w czym ich siła. Paweł Lake dwa razy zagrał prostopadle do Konrada Berdowskiego, a ten uderzał w sytuacjach sam na sam z bramkarzem nie do obrony.

Kolejna bramka była przednia, bo Konrad Berdowski dośrodkował, a ładnym strzałem głową wszystko skończył Wojtek Włodarczyk. Nasie lepiej w tej połowie powalczyli, ale trener i tak miał sporo uwag o zaangażowanie. Piąty gol to znów efekt współpracy duetu Paweł Lake - Konrad Berdowski, a na koniec Kacper Pyzalski przytomnie dobił piłkę obronioną przez bramkarza po mocnym strzale.

Chronstau Chrząstowice - Rodło II Opole 0-6 (0-3)

0-1 Włodarczyk 16 min

0-2 Berdowski 21 min

0-3 Berdowski 25 min

0-4 Włodarczyk 37 min

0-5 Berdowski 54 min

0-6 Pyzalski 58 min

Rodło II: Przybylski - Górski, Miszta, Konewski, Pyzalski, Lake, Sabat, Włodarczyk, Berdowski, Czupala, Burda, Wiatkowski, Wieloch.