LIGA MŁODZIKA: V kolejka, Orzeł Źlinice

5. kolejka ligi. Rodło II Opole - Orzeł Źlinice 2-1

Patrząc na ligową tabelę czwartej grupy młodzików, w której rywalizują nasi chłopcy, spotkanie z Orłem zapowiadało się na najtrudniejsze z dotychczasowych i takie było. Zespół gości bardzo twardo walczył, dużo biegał, wygrywał walkę w środku polu i nie pozwalał gospodarzom rozwinąć skrzydeł. Kilka razy rozciągając grę udało się jednak dobrze zaatakować, kilka akcji oskrzydlających i prostopadłych podań otwierało drogę do bramki Orła.

Już w 3. min sam na sam z bramkarzem wyszedł Konrad Berdowski, ale bramkarz sparował strzał. Na miejscu był jednak aktywny na skrzydle Filip Górski i skierował piłkę do siatki. Za chwilę Konrad Berdowski znów miał okazję, ale trafił w słupek. W 8. minucie było jednak 2-0. Radek Miszta wybił piłkę z „piątki” przejął ją Konrad Berdowski i po słupku trafił do bramki.

Potem gra się wyrównała, naszym z trudem przychodziło stworzenie okazji. Z drugiej strony obrońcy bardzo dobrze się asekurowali i nie dopuszczali rywala do bramki Maksa Przybylskiego. Rywale nie oddawali pola i w 23. min zdobyli kontaktowego gola. Na strzał z 25 zdecydował się Alek Pudełko i piłka lobem trafiła do bramki.

Po przerwie wiele się w obrazie gry nie zmieniło. Kilka razy skrzydłem przedarł się Filip Sabat, dwa razy indywidualnymi akcjami popisał się Paweł Lake, wreszcie po szybkich kontrach pozycje miał Filip Górski, ale gol nie chciał paść. Atomowy strzał Radka Miszty świetnie obronił bramkarz, a z wolnego Paweł Lake minimalnie spudłował. W ostatniej akcji meczu rywale wywalczyli rzut rożny. Po nim padł strzał, ale Maks Przybylski odbił piłkę, którą wybił Oliwer Wojnowski.

To było - choć ciężko wywalczone – piąte zwycięstwo w sezonie. Wciąż utrzymujemy się w fotelu lidera, a w następnej kolejce naszych piłkarzy czeka bardzo ważny mecz z Gwardią Opole. To będzie starcie na szczycie.

Rodło II Opole – Orzeł Źlinice 2-1 (2-1)

1-0 Górski 3 min

2-0 Berdowski 8 min

2-1 Pudełko 23 min

Rodło II: Przybylski - Konewski, Miszta, Wojnowski, Sabat, Lake, Górski, Berdowski, Czupala, Prokop, Wiatkowski, Wieloch.