TYMBARK: Wygrana w finale wojewódzkim!!!

Spełnione marzenia naszych zawodników, trenerów, rodziców.... jedziemy na finał krajowy do Warszawy!!!

TYMBARK

W dniu 18.04.2015r. na stadionie miejskim w Brzegu odbyła się XV edycja finałów wojewódzkich turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. Do turnieju finałowego zakwalifikowało się 12 najlepszych drużyn z kategorii wiekowej U-12 z woj. opolskiego. Oprócz szkół podstawowych w turnieju wystąpiły także Uczniowskie Kluby Sportowe. Cały turniej był bardzo dobrze zorganizowany i wszystko przebiegało bardzo sprawnie.

Drużyna UKS Rodło Opole U-12 po komputerowym losowaniu trafiła do tzw."grupy śmierci" w której przeciwnikami naszych zawodników były bardzo mocne drużyny UKS ORLIK Prudnik oraz UKS Akademia Piłkarska Olesno.

W pierwszym meczu naszym przeciwnikiem była drużyna Orlika Prudnik:

UKS Rodło Opole - ORLIK Prudnik

1:0 Kruszelnicki

2:0 Kicmach

3:0 Kruszelnicki

4:0 Kruszelnicki

5:0 Kruszelnicki

UKS Rodło Opole - UKS Akademia Piłkarska Olesno

1:0 Barysch

2:1 Barysch

3:1 Barysch

4:1 Kruszelnicki

5:1 Krajewski

W fazie grupowej wygraliśmy wszystkie dwa mecze i z pierwszego miejsca awansowaliśmy do rozgrywek pucharowych. W fazie pucharowej pierwszym przeciwnikiem w drodze do finału była drużyna UKS Orlik Kietrz:

UKS Rodło Opole - Orlik Kietrz

1:0 Krajewski

2:0 Wołyniec

W półfinale naszym rywalem był zespół UKS Hattrick Głuchołazy:

UKS Rodło Opole - UKS Hattrick Głuchołazy

1:0 Barysch

2:0 Barysch

3:0 Kruszelnicki

Kiedy w finale rozgrywek kategorii U-12 zabrzmiał pierwszy gwizdek, wszystkim zawodnikom, trenerom i rodzicom mocniej zabiło serce...wszyscy mieliśmy świadomość tego, że jest to najważniejszy mecz, którego tylko zwycięzca zagra w wielkim finale w Warszawie. Naszym przeciwnikiem była drużyna "5-tki" Kluczbork.

UKS Rodło Opole - "5-tka" Kluczbork

1:0 Kruszelnicki

2:0 Barysch

3:0 Barysch

4:0 Kicmach

5:1 Kruszelnicki

6:1 Kruszelnicki

Był to bez wątpienia najlepszy turniej w wykonaniu naszych piłkarzy. Od pierwszego do finałowego meczu cały zespół grał wyśmienicie, na wszystkich pozycjach. Każdy z zawodników angażował się w grę w 100%, nie odpuszczając  nawet centymetra boiska swojemu przeciwnikowi. Efektem końcowym było zwycięstwo w XV edycji finału województwa opolskiego oraz wymarzony awans do rozgrywek krajowych w których wystąpi 16 mistrzów swoich województw. Nagrodą dodatkową będzie udział w meczu finałowym Pucharu Polski, pomiędzy drużynami Lech Poznań - Legia Warszawa.