LIGA MŁODZIKA: Skuteczność wróciła. 13 bramek w Raszowej

LIGA MŁODZIKA: Skuteczność wróciła. 13 bramek w Raszowej.

W meczu z przedostatnią drużyną w tabeli nasz zespół atakował od pierwszej minuty i bardzo szybko objął prowadzenie. Paweł Lake zagrał prostopadłą piłkę, a wracający po kontuzji na boisko Konrad Berdowski wykorzystał okazję sam na sam.

Wydawało się, że kolejne gole to kwestia czasu, ale długo nie padały.

Nasi chłopcy nie dopuszczali rywala pod własne pole karne i prowadzili grę, ale brakło kilku lepszych podań i zdecydowania pod bramką, a strzały z dystansu były niecelne lub blokowane. Oddać trzeba też, że kilka razy na wysokości zadania stanął bramkarz Unii Paweł Ciolek.

Skapitulował dopiero w 22 minucie i to dwa razy w kilka sekund. Indywidualną akcję i slalom między rywalami wykończył Kacper Pyzalski, a Paweł Lake znów zagrał idealnie w tempo i Maks Przybylski zamienił na gola sytuację sam na sam.

Do 40 minuty rywale bardzo dzielnie się bronili i szukali okazji do kontry, ale Kamil Czupala musiał wyłapać tylko dwa strzały z dystansu, a obrońcy dwa razy przerwali groźne sytuacje.

Końcówka meczu to popis skuteczności Rodła, a szczególnie Kacpra Pyzalskiego. Trafił z rzutu karnego i wolnego, kończył dobre podania kolegów, ale najpiękniejszego gola zdobył po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Oliwera Wojnowskiego. Uderzył bez namysłu z woleja i jak się mówi "zdjął" pajęczynę z bramki Unii.

Ostatecznie wygraliśmy 13-0 i to dobry prognostyk przed kolejnymi wyzwaniami. Naszych piłkarzy czeka nas bowiem dokończenie przerwanego (przy naszym prowadzeniu 1-0) spotkania z Małąpanwią Ozimek oraz mecz ostatniej jesiennej kolejki z MKS-em Gogolin. To mecze na szczycie tabeli.

Unia Raszowa Daniec - Rodło II Opole 0-13 (0-3)

0-1 Berdowski 3 min,

0-2 Pyzalski 22 min,

0-3 Przybylski 23 min

0-4 Berdowski 40 min

0-5 Pyzalski 44 min - karny

0-6 Pyzalski 45 min

0-7 Pyzalski 46 min

0-8 Przybylski 50 min

0-9 Berdowski 52 min

0-10 Pyzalski 55 min

0-11 Pyzalski 57 min

0-12 Berdowski 58 min

0-13 Górski 60 min

Rodło II: Czupala - Konewski, Miszta, Wojnowski, Sabat, Lake, Prokop, Berdowski, Pyzalski, Włodarczyk, Przybylski, Górski.