LIGA MŁODZIKA: Ciężko wywalczona wygrana w Przyworach

Tydzień temu nasz zespół miał pauzę, gdyż z rozgrywek został wycofany rywal Pomologia Prószków.

Po przymusowej przerwie chłopcy wrócili na boisko i rozegrali mecz z niżej notowanym Piomarem Tarnów Opolski w Przyworach. Choć zespół ten miał na koncie ledwie jedną wygraną zagrał bardzo ambitnie i dobrze. Tego zabrakło trochę naszym chłopakom.

Rodło II nie potrafiło długimi momentami mu zagrozić, a często rywal atakował skrzydłami. W bramce Maks Przybylski nie miał jednak dużo pracy, gdyż strzałów brakowało, zresztą po obu stronach. Nasi prowadzenie objęli już w 4. min kiedy po rzucie rożnym piłką na bliższym słupku zbił głową Paweł Leka i ta zaskoczyła bramkarza.

Od tego momentu było jednak znacznie trudniej, bo rywal ambitnie "gonił" wynik. Nasi co prawda przeprowadzili kilka szybkich ataków, ale kończyły się stratami lub pozycjami spalonymi.

W drugiej połowie kontuzji nabawił się stoper Radek Miszta, a nasza obrona zaczęła popełniać błędy. W efekcie gospodarze zwieńczyli wreszcie akcję strzałem, a Jakub Kopacz w 37. min doprowadził do remisu.

Nasi starali się coś zmienić, ale za dużo było indywidualnych akcji, praktycznie nie zmuszali obrony do błędu, a bramkarza do interwencji. Za mało było agresji, za łatwo oddawaliśmy piłkę. Nie wyglądało to niestety dobrze. Na szczęście raz jeszcze Rodło II wykorzystało stały fragment. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Kacpra Pyzalskiego i ten w przeciwieństwie do wcześniejszych sytuacji uderzył bez namysłu. Idealnie piłka wylądowała w siatce i odzyskaliśmy prowadzenie.

Tak zakończył się ten trudny mecz, w którym to rywal pokazał jak walczyć i przełamywać słabości. Miał jeszcze dwa dobre uderzenia, ale Maks Przybylski nie popełnił błędu i złapał piłkę.

Piomar Tarnów Opolski Przywory - Rodło II Opole 1-2 (0-1)
0-1 Lake 4 min,
1-1 Kopacz 37 min,
1-2 Pyzalski 46 min

Rodło II: Przybylski - Górski, Wojnowski, Konewski, Sabat, Lake, Pyzalski, Włodarczyk, Miszta, Czupala, Prokop, Wieloch.