LIGA MŁODZIKA: porażka z Gwardią Opole

LIGA MŁODZIKA: VI kolejka, Gwardia Opole

W meczu na szczycie czwartej grupy młodzików nasi piłkarze dostali surową lekcję od Gwardii Opole. Rywal od początku przejął inicjatywę i atakował, ale długo udawało się za każdym razem wyjść z opresji. W 9 minucie Maks Przybylski zanotował pierwszą udaną interwencję, a za chwilę "nabity" Filip Górski omal pechowo nie skierował piłki do własnej bramki. Potem nasz bramkarz jeszcze dwa razy obronił strzały aktywnego Adriana Zwarycza, ale w 21 minucie skapitulował. Mający dużą przewagę rywal dopiął swego. Źle wybita piłka w obronie spadła pod nogi Jakuba Sługockiego i ten trafił na 1-0 dla gospodarzy, którymi byli gwardziści.

Nasz zespół dotrwał do przerwy, a w pierwszej połowie nie znalazł sposobu, aby przedrzeć się w pole karne rywala, a bardzo widoczny był brak Konrada Berdowskiego. W drugiej połowie trener Jarosław Wolański zmienił ustawienie na bardziej ofensywne, gdyż nie było już czego bronić. Do bramki wszedł Kamil Czupala, a na stoperze znalazł się Maks Przybylski. Radek Miszta powędrował z kolei do środka pola, aby wspomóc Pawła Lake. Rodło atakowało większą liczbą piłkarzy i gra wyglądała dużo lepiej.

Niestety ryzyko się nie opłaciło. Rywale szybko kontrowali, mieli więcej miejsca pod naszą bramką i w trzy minuty zdobyli dwie kolejne bramki (po strzale przy słupku i dobitce z najbliższej odległości). To był decydujący cios. W końcówce zrezygnowani piłkarze Rodła stracili jeszcze trzy gole, a mecz zupełnie im nie wyszedł. Rywal miał być mocny i taki był, ale tak słabo nasi jeszcze nie zagrali. To ważna lekcja dla zespołu i chłopaków. Potrzeba więcej zaangażowania i walki. To pierwsza porażka i choć tylko zwycięzca grupy zagra w finale to jeszcze nic straconego. Trzeba jednak mocniej walczyć i wiosną odrobić straty.

W tej kolejce wygrali wszyscy najgroźniejsi rywale: Gwardia Opole, Małapanew Ozimek i MKS Gogolin. W efekcie nie jesteśmy już liderem i spadliśmy na 4. miejsce. Całą czwórkę dzieli jednak tylko punkt, a walka trwa dalej.

W najbliższej poniedziałkowej kolejce czeka nas starcie z najsłabszą w stawce Pomologią Prószków. Trzeba zagrać dużo lepiej i się odbudować. Walczymy dalej!

Gwardia Opole - Rodło II Opole 6-0 (1-0)

1-0 Sługocki 21 min

2-0 Zwarycz 38 min

3-0 Zwarycz 41 min

4-0 Sługocki 53 min

5-0 Tuński 56 min

6-0 Gaweł 60 min

Rodło II: Przybylski, Górski, Miszta, Wojnowski, Burda, Lake, Sabat, Pyzalski, Włodarczyk, Czupala, Konewski, Prokop, Wiatkowski, Wieloch.